Zasilacze w obudowach IP67 do aplikacji przemysłowych

From |

W ostatnim czasie w budowie maszyn i automatyce pojawił się trend w kierunku automatyzacji rozproszonej. Wymaga to ponownego przemyślenia sposobu, w jaki dostarczamy energię do rozproszonych komponentów.

W tego typu aplikacjach na liniach produkcyjnych lub w systemach przenośnikowych z pomocą mogą przyjść zasilacze w obudowach o stopniu ochrony IP67. Jednocześnie nadają się idealnie w miejscach, gdzie brakuje już miejsca w szafie a dostawianie kolejnej wiąże się z kosztami i długim czasem realizacji.

Solidna aluminiowa obudowa z odlewu ciśnieniowego o stopniu ochrony IP67 tworzy wodoszczelny i pyłoszczelny zasilacz, idealny do zastosowań poza tradycyjną szafą sterowniczą.

Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.

Zalety instalowania zasilania bliżej obciążenia:

  • umożliwienie krótszych przebiegów kabli, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć efekt spadku napięcia,
  • zasilacz jest jednym ze źródeł ciepła – usunięcie go z tradycyjnej szafy sterowniczej zmniejsza całkowite wydzielane ciepło, dzięki czemu szafa sterownicza może być znacznie mniejsza.

Wszystkie zasilacze Phoenix Contact IP67 są oparte na sprawdzonej i niezawodnej serii zasilaczy TRIO, podobnie jak wszystkie zasilacze o szerokim zakresie wejściowym (AC lub DC), charakteryzują się doskonałą odpornością na wstrząsy, wibracje i temperaturę. Wszystkie mają dostępne przeciążenie dynamiczne dla uruchomienia większych obciążeń (1,5 x In przez 5s).

Poniżej lista dostępnych modeli z popularnymi złączami M12:

Numer katalogowy:Symbol:Moc:
1278165TRIO-PS67/1AC/24DC/3.75/M123,75 A
1111634TRIO-PS67/1AC/24DC/10/M1210 A
1039830TRIO-PS-IP67/1AC/24DC/2020 A

Istnieją również inne modele ze złączami 7/8 cala i ze złączami IPD które umożliwiają łatwe podłączenie przewodów od strony obiektu bez zamontowanych wtyczek.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Zasilacze IP67 | Phoenix Contact

autor:Radosław Gruszka – Menadżer Produktuemail: rgruszka@phoenixcontactpolska
gsm: +48 532 950 339
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.