Wtyk z dźwigienkami zamiast śrubek – przyłączanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

From |

Czasami projektant/producent urządzenia chce, aby jego produkt wyróżniał się na rynku. Można to osiągnąć ciekawym designem, ale można także zaproponować rozwiązania ułatwiające instalację/eksploatację.

Prosta zmiana przyłącza może dać wymierne korzyści

Zasilanie do 41A można zrealizować na połączeniu gniazdo-wtyk. Gniazdo montuje się na PCB na etapie produkcji urządzenia. Wykonanie jego gwarantuje zabezpieczenie przed bezpośrednim dotykiem, uniemożliwiając przypadkowe porażenie osoby obsługującej urządzenie.

Wtyk natomiast, dostarczany wraz z urządzeniem, zazwyczaj obsługiwany jest już przez użytkownika końcowego, ewentualnie instalatora systemu. Oni na pewno docenią wszelkie ułatwienia.

Niezaprzeczalną korzyścią jest zastosowanie złącza, które pozwoli przyłączyć przewody w postaci drutu lub giętkie z zaciśniętymi tulejkami kablowymi poprzez bezpośrednie wciśnięcie żyły w komorę przyłączeniową

Technika push-in jest obecna i z powodzeniem stosowana na rynku od wielu lat.

beznarzędziowe podączanie przewodu - złącza do pcb

Złącza LPC 6 dają jednak coś więcej: zamiast przycisku do zwalniania przewodu przy odłączaniu, posiadają wygodną dźwigienkę

Oprócz intuicyjnego w obsłudze ewentualnego serwisu, pozwalają także na podłączanie przewodów w postaci linki bez konieczności zaciskania tulejki. Wystarczy unieść dźwignię, która zablokuje się w pozycji otwartej, wsunąć odizolowany koniec przewodu a następnie zatrzasnąć ją. Charakterystyczne kliknięcie informuje, że przewód został mechanicznie i elektrycznie ustabilizowany w odpowiednim miejscu. Szybko-łatwo-pewnie!

hybrydowy wtyk LPCH 6Jeśli oprócz zasilania do urządzenia mają być także podłączony przewód sygnałowy, można to wykonać hybrydowym wtykiem LPCH 6, który oprócz 4 styków prądowych posiada zamocowaną na boku część sygnałową (również 4-biegunową).

Tam przyłącze cienkich przewodów zrealizowane jest standardowymi przyłączami push-in. Dzięki piętrowemu umieszczeniu styków niskoprądowych, całe złącze zamyka się w niewielkich gabarytach (niecałe 5 cm szerokości), przy dodatkowym przycisku ryglujacym wtyk w gnieździe.

Poznaj nowy komfort podłączania przewodów

Autor: Piotr Andrzejewski – DC&IFC Product Manager
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *