UCS – uniwersalne obudowy dla systemów embedded i nie tylko

From |

Bardzo wydajne, łatwo adaptowalne i szeroko dostępne systemy wbudowane od dłuższego czasu są czymś więcej niż tylko niewidocznymi minikomputerami. W zdecentralizowanych systemach automatyki spełniają szereg funkcji sterowania i komunikacji. Dzięki szybkiemu wzrostowi wydajności zintegrowanego oprogramowania i sprzętu, odgrywają one kluczową rolę w wydajnym łączeniu autonomicznych funkcji w złożonych systemach.

Przemysł 4.0, Internet Rzeczy, e-mobilność, efektywność energetyczna – wymagają od twórców systemów wbudowanych spełnienia różnorodnych wymagań. Miniaturyzacja, stale rosnąca moc obliczeniowa i wydajna komunikacja między systemami w sieci już dawno stały się rutyną. Głównymi obszarami zainteresowania użytkowników systemów wbudowanych jest niezawodność elektroniki oraz elastyczność w możliwościach ich wykorzystania.

Opracowywanie urządzeń w oparciu o systemy wbudowane ma wiele zalet. Pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na prace projektowe, co oprócz korzyści ekonomicznych, pozwala szybko reagować na zmieniający się rynek. W zakresie obudów do elektroniki oraz ustandaryzowanych interfejsów do przesyłania sygnałów, danych i zasilania, Phoenix Contact oferuje niezawodne rozwiązania oparte na normach dla różnych wymagań rynkowych.

Uniwersalna obudowa USC wraz z indywidualnymi interfejsami dla sygnałów, danych oraz zasilania

Universal Case System „UCS”

Niezależnie czy projekt wykorzystuje gotową płytkę PCB czy jest ona opracowywana indywidualnie, potrzebna jest obudowa, która będzie ją skutecznie chronić. Rynek oferuje bardzo dużą liczbę systemów produkowanych specjalnie pod wymogi projektowe lub standardowych, wymagających dodatkowych modyfikacji, zarówno do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych. Ważne jest, aby obudowa umożliwiała szybkie zmiany dotyczące specyficznych wymagań klientów, jak i, co jest coraz ważniejsze, umożliwiała wyróżnienie się wyglądem na tle konkurencji. Modułowy system obudów UCS bardzo ułatwia wybór potrzebnego rozwiązania.

Modułowość i wszechstronność: liczne interfejsy i opcje montażu ułatwiają integrację urządzenia

Obudowa UCS składa się z dwóch identycznych elementów tworzących korpus obudowy oraz zdejmowanych paneli bocznych. Jeśli potrzebna jest większa przestrzeń montażowa przy zachowaniu tej samej powierzchni, przy użyciu odpowiednich akcesoriów możliwe jest rozbudowanie systemu do wersji o 20mm wyższej. Dalsze modyfikacje są możliwe m.in. przez użycie elementów w różnych wariantach kolorystycznych. Zdejmowane panele boczne, łatwe w obróbce, umożliwiają tworzenie różnych wersji projektu dostosowanych do użytych w nim interfejsów. Przy użyciu adapterów na szynę DIN i dalszych akcesoriów, np. nóżek lub uchwytów naściennych, obudowa do elektroniki UCS może mieć jeszcze bardziej uniwersalne zastosowanie – również w szafie sterowniczej.

Dostępne warianty montażu systemu UCS

System UCS oferuje dwa sposoby montażu PCB. Aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię płytki drukowanej, jest ona mocowana bezpośrednio do wkładki narożnej. Jeśli rozmiar obudowy jest większy od PCB, dedykowane akcesoria umożliwiają montaż płytki w dowolnie wybranej pozycji. Jeśli jest taka potrzeba, umożliwi to również montaż większej ilości płytek PCB w jednej obudowie.

Niezawodna technika przyłączeniowa

Inteligentne urządzenia oparte na systemach wbudowanych osiągają wysoką funkcjonalność dopiero dzięki odpowiednim interfejsom, które określają jak elastyczne jest zastosowanie urządzenia w różnych aplikacjach. Szeroki wybór złącz, na płytce drukowanej jak i na zewnątrz urządzenia, to kolejna mocna strona systemu UCS. Oferta Phoenix Contact obejmuje rozwiązania śrubowe i sprężynowe Push-In w terminalach lub połączeniach wtykowych. Złącza M5 lub M12 idealnie nadają się realizacji połączeń sygnałowych lub zasilania. Dostępne w różnych wariantach montażu nie stanowią problemu w integracji z użytą elektroniką. Oferta obejmuje również szereg złącz do transmisji danych przewodami miedzianymi lub światłowodami.

Integracja różnych technik i standardów przyłączeniowych zapewnia systemowi UCS wysoką elastyczność i funkcjonalność

Rynek systemów wbudowanych będzie nadal silnie się rozwijał, zwłaszcza w obliczu zmian, jakie przynoszą Przemysł 4.0 i Internet Rzeczy. W tym dynamicznym środowisku producenci urządzeń elektronicznych potrzebują rozwiązań elastycznych i uniwersalnych. System UCS i liczne technologie połączeń oferują producentom ogromny potencjał do realizacji kreatywnych projektów. Modułowa konstrukcja obudowy i ustandaryzowane techniki połączeń obniżają koszty produkcji i umożliwiają producentowi urządzenia szybkie i łatwe sprostanie wymaganiom rynku.

Po więcej informacji zapraszam na https://phoe.co/Obudowy

Znajduje się tam również konfigurator, który w zaledwie kilku krokach pozwoli skonfigurować własne rozwiązanie dla dowolnego systemu obudów z naszej oferty. Bądź na bieżąco z nowościami Phoenix Contact. Zapisz się na newsletter już dziś! https://phoe.co/Newsletter_Elektronika

autor:Paweł Zientarski – Menedżer Obszaru Biznesu – złącza i obudowy do elektroniki, rynek dystrybucjiemail: pzientarski@phoenixcontactpolska
GSM: 694 485 087
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.