Technologia Push-X: nowe podejście do beznarzędziowego łączenia przewodów

From |

Nowe eXtra doświadczenie w dziedzinie okablowania

W porównaniu z dotychczasową technologią połączeń Push-in, nowy sposób na podłączenie przewodów poprzez technologie Push-X obsługuje wszystkie, bez wyjątku rodzaje przewodów w okablowaniu beznarzędziowym.

Jak działa podłączanie przewodów w technologii Push-X

Sercem tej nowej technologii jest wstępnie naprężona dodatkowa wewnętrzna sprężyna kontaktowa. Umożliwia ona podłączenie sztywnych i elastycznych przewodów z tulejkami lub, jeśli ktoś nie używa, to bez końcówek.

Dużą zaletą jest też to, że nawet najmniejsze przewody elastyczne wyzwalają połączenie.

Kontakt z przewodem następuje bez wysiłku poprzez lekkie uderzenie w powierzchnię zwalniającą wewnątrz komory zaciskowej. Sprężyna kontaktowa jest uwalniana przez dotyk, co zapewnia bezpieczny i trwały kontakt z przewodem.

Bezpieczeństwo i niezawodność połączeń

Ciekawa funkcją, zwiększającą bezpieczeństwo połączenia jest pomarańczowy przycisk, który w momencie podłączenia zapada się sygnalizując użytkownikowi, że przewód jest prawidłowo podłączony. W przypadku potrzeby wyciągnięcia przewodu, podłączone przewody są zwalniane poprzez naciśnięcie pomarańczowego przycisku, tak jak w przypadku znanej technologii połączeń Push-in. W tym samym czasie, gdy przewód jest uwalniany, sprężyna kontaktowa jest wstępnie naprężana w celu przeprowadzenia nowego procesu okablowania i aby być gotową na kolejne podłączenie.

Złączki z technologią Push-X

Nowa technologia jest początkowo zaimplementowana w złączkach XTV. Nowa rodzina złączek składa się ze złączek przelotowych i złączek wieloprzewodowych o przekrojach maksymalnych 6, 10 i 16 mm². Oprócz standardowych zacisków w kolorze szarym, w rodzinie produktów dostępne są też inne warianty kolorystyczne oraz złączki do przewodów ochronnych.

Boczne podłączenie przewodów w listwach zaciskowych redukuje promienie gięcia i naprężenia a  tym samym sprzyja szczególnie łatwemu i przejrzystemu okablowaniu.

Łatwa identyfikacja złączek w instalacji

Ułatwieniem dla użytkownika jest kod QR, który każda ze złączek XTV posada wydrukowany na ściance obudowy, dzięki czemu wszystkie niezbędne informacje i usługi dotyczące produktu są dostępne na całym świecie, w kilku językach i zawsze aktualne.

Najszybsza technologia przyłączania przewodów na świecie

Złączki Push-X są dostarczane fabrycznie z otwartą komorą zaciskową, a dzięki braku konieczności stosowania tulejek, na podłączanych przewodach, technologia ta należy do najszybszych i najbardziej elastycznych technologii przyłączeniowych na rynku. Push-X to prawdopodobnie najszybsza technika przyłączeniowa do podłączania linek szczególnie o większych przekrojach, gdzie jedynym potrzebnym narzędziem są szczypce do ściągania izolacji.

Film prezentujący jak działa nowa technologia połączeń Push-X

Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.

Poznaj technologię Push-X w praktyce i sprawdź złączki XTV w Twojej aplikacji

Teraz możesz przekonać się jak szybko i niezawodnie podłączysz przewody. Przetestują złączkę przelotową XTV 6 z przyłączem Push-X.

Więcej o technologii Push-X przeczytasz na Technologia Push-X | PHOENIX CONTACT

Autor: Dariusz Chiliński – Menedżer Segmentu Rynku ICE
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.