Talenty są wśród nas! Wywiad z Wiktorią – autorką niezwykłych szkicowników

From |

Blog karierowy to świetne miejsce, w którym możemy pochwalić się talentami naszych pracowników.  Zapraszamy do przeczytania rozmowy z kreatywną i utalentowaną Wiktorią Garcon. Wiktoria pracuje na dziale ICC jako pracownik produkcji. Rysunki, które tworzy są urzeczywistnieniem postaci z wymyślonej przez nią historii. Każda postać ma swój własny wygląd i charakter, który ewoluuje z czasem.

Wiktoria z jej szkicownikiem / Koncept Art „Życie i Śmierć” / Główna bohaterka Karlla

Jak zaczęła się Twoja przygoda z rysowaniem? Kiedy odkryłaś swój talent?

Już od dziecka dużo rysowałam – na początku lubiłam rysować szczególnie dinozaury.  Ale tak na poważnie zaczęłam tworzyć swoje postaci w szkicownikach od 4 klasy podstawówki.

Co przedstawiają Twoje rysunki?

Moje rysunki opowiadają pewną historię, którą mam w głowie i którą wizualizuję na papierze. Nie są to jednak typowe komiksy. Moje szkicowniki można porównać do albumów ze zdjęciami. Łącznie przez te wszystkie lata stworzyłam już ok. 20 szkicowników. Jak patrzę na dany rysunek doskonale wiem co to za postać, jaki ma charakter oraz jaka historia się za tym kryje.

Można powiedzieć, że Twoje rysunki są przełożeniem Twojej wyobraźni na papier. Możesz powiedzieć coś więcej na temat historii Twoich bohaterów?

Historia, którą stworzyłam tak naprawdę jest bardzo długa i trwa już kilka lat. Głównie skupia się na jednej bohaterce. Jednak gdybym miała napisać na podstawie moich rysunków książkę, każdy tom musiałby być z perspektywy innego bohatera. Moi bohaterzy tak jak w życiu przeżywają wzloty i upadki. Doskonale pamiętam życie każdej z nich. Moją główną postacią jest Karlla. Jednak cała historia tak naprawdę zaczęła się od jej babci, a Karlla jest kolejnym pokoleniem w mojej historii.

Główna bohaterka Karlla / Estel – mąż Karlli i Amadeo – brat Karlli

Z czego czerpiesz inspiracje?

Głównie z życia i z ludzi. Co prawda moje postaci są fantastyczne, jednak w każdej z nich można znaleźć cechy prawdziwego człowieka, z którego czerpałam inspirację. Inspiruję się także bieżącymi wydarzeniami z mojego życia oraz książkami fantasy, które przeczytałam – np. Władca Pierścieni czy książki Kossakowskiej.

Która z postaci jest dla ciebie wyjątkowa?

Myślę, że Estel, który jest aniołem i przyszłym mężem Karlli. To moja najstarsza postać, którą przerzuciłam z mojej głowy na kartkę  i to on mnie zainspirował, aby tworzyć całą historię i inne postacie.

Estel – miłość życia Karlli / Narr – bóg równowagi i porządku

Co znaczą dla Ciebie te rysunki?

Często w przeszłości spotykałam się z powierzchowną oceną ludzi czy odrzuceniem z grupy z powodu wyglądu. Dzięki moim rysunkom i stworzonym postaciom stałam się bardziej wyrozumiałym człowiekiem i nie oceniam ludzi po tym, jacy są na pierwszy rzut oka – staram się poznać ich bliżej i zrozumieć powody ich zachowania.

Co to za technika rysowania?

Rysuję najczęściej ołówkiem lub promarkerem. Nie wiem do końca jak nazywa się ta technika. Tworzę rysunki, którym najbliżej do stylu komiksowego. Na pewno nie jest to manga czy anime – moje postacie nie mają tak dużych oczów i bardzo różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i charakterem.

Gdzie się jej nauczyłaś?

Jestem samoukiem, nigdy nie chodziłam na żadne kursy w tym temacie. Bardzo ważna jest praktyka i ilość czasu, którego poświęcasz na rysowanie.

Czy masz plany jak chcesz rozwijać swój talent w przyszłości?

Moim marzeniem jest ożywienie moich postaci np. poprzez wykorzystanie ich do gier komputerowych czy stworzeniu z nich animacji.

Życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swojego talentu. Dziękuję za rozmowę! 🙂

Magda

Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.