Jednokanłowe wyłączniki elektroniczne PTCB, czyli jak zaoszczędzić cenne miejsce w szafie.

From |

Wyłączniki elektroniczne serii PTCB o szerokości 6 mm i wysokości 106 mm pozwolą zaoszczędzić cenne miejsce potrzebne na zabezpieczenie odbiorów i dystrybucję zasilania.

Wyłączniki elektroniczne chronią odbiorniki 24 V DC przed przeciążeniem i zwarciem. Moduł PTCB może być używany jako samodzielny wyłącznik automatyczny lub ze złączami na szynę DIN serii Clipline. Dodanie PTCB do istniejących aplikacji jest szybkie i łatwe, poniżej zamieszczono przykład połączenia wyłączników PTCB ze złączami serii Clipline.

Tego typu rozwiązanie jest bardzo elastyczne, zależnie od wersji można regulować wartości prądów na urządzeniu od 1 do 8 A. Pozwala to na łatwą zmianę np. w przypadku rozbudowy aplikacji o kolejne obciążenia w danym obwodzie – jednocześnie pozwala na zmniejszenie ilości typów na magazynie. Co ważne, nie trzeba przewidywać precyzyjnie obciążenia w fazie projektowania, właściwą wartość prądu można ustawić podczas uruchomienia aplikacji.

Przykład aplikacji

Wyłączniki są wyposażone we wskaźnik stanu z ostrzegawczą diodą LED, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć aktualny status każdego wyłącznika (żółty kolor diody sygnalizuje przekroczenie 80% prądu nominalnego). Złącza typu push-in pozwalają na wygodny montaż bez użycia narzędzi, co pozwala skrócić czas montażu.

Portfolio wyłączników elektronicznych PTCB obejmuje modele bez regulacji, z regulacją, z wyjściem statusu i wejściem reset. Poniżej znajduje się lista przykładowych modeli z najwyższymi wartościami prądu nominalnego:

  • PTCB E1 24DC/8A NO  – 2909910 – prąd znamionowy 8A
  • PTCB E1 24DC/8A SI-R  – 1135734 – prąd znamionowym 8A, wyjście statusu, wejście resetowania
  • PTCB E1 24DC/1-8A NO – 2908262 – model konfigurowalny w zakresie 1 – 8 A (skok co 1A)
  • PTCB E1 24DC/1-8A SI-R  – 1135752 – zakres 1 – 8 A , wyjście statusu, wejście resetowania
Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.
Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.
Film przedstawia szczegółowo sposób montażu i uruchamiania

Więcej informacji na temat wyłączników PTCB można znaleźć m.in. na STRONIE

Dla osób zainteresowanych wyłącznikami wielokanałowymi zapraszam na STRONĘ

AutorRadosław Gruszka – Młodszy Menadżer Produktu

Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.