Jak usprawnić podłączenie zasilania, sygnałów i sterowania między szafą a maszyną?

From |

Jak usprawnić podłączenie zasilania, sygnałów i sterowania między szafą, a maszyną?

Tempo życia i pracy powoduje, że potrzebujemy produktów, które pomagają nam skrócić czas między uzgodnieniem z klientem wykonania maszyny, a jej faktycznym uruchomieniem u klienta.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest pewność połączeń, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia maszyny, co za tym idzie przestojów i dodatkowych wyjazdów serwisowych. Ponadto warto mieć możliwość szybkich i bezpiecznych dla obsługi zmian w oprzewodowaniu, w razie takiej konieczności.

Usprawnieniem w montażu i ewentualnych zmianach oprzewodowania, jest stosowanie złącz Heavycon z wkładkami do szybkiego montażu poprzez system Cick-in. Rozwiązanie takie skraca czas podłączenia do maszyny czy szafy sterowniczej.

Cały montaż odbywa się bez narzędzi. Jeżeli mamy przygotowane przewody, poprzez system Push-in umieszczamy przewody w odpowiednich pinach, następnie za pomocą systemu Click-in umieszczamy w obudowie lub podstawie złącza, dokręcamy ręką przepust kablowy i mamy gotowe podłączenie.

W razie potrzeby w łatwy sposób można zdemontować całość i zmienić np. oprzewodowanie.

Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.

Więcej informacji o systemie HEAVYCON Click-in

Kolejnym usprawnieniem połączeń w maszynach jest stosowanie złącz okrągłych M12 z systemem Push-pull.

System ten pozwala na szybkie podłączenie przewodów sterowniczych lub sygnałowych, ewentualnie na ich rozłączenie w razie konieczności i szybkiej zmiany konfiguracji.

Stosując je w miejscach trudno dostępnych lub o dużym zagęszczeniu przewodów, np. w koncentratorach. Tradycyjna metoda jest dość czasochłonna i dokręcanie każdego klejonego przewodu jest utrudnione. Zastosowanie systemu Push-pull oszczędza czas i zapewnia pewność połączenia. Jest praktycznym rozwiązaniem przy przedłużaniu przewodów sterowniczych, w razie zmiany konfiguracji na maszynie.

Złącza M12 Push-Pull z blokadą wewnętrzną – zamów bezpłatne próbki

Usprawniające w połączeniach jest stosowanie systemu Push-Lock. Jest to łatwe, beznarzędziowe podłączenie przewodów w tulejkach jak i bez.

Rozwiązanie to jest w rozmiarze M12, a od tego roku również w M8. Dzięki czemu w ograniczonych przestrzeniach możemy jeszcze zejść z objętości wtyczek. Zastosowanie złącz M8, które są o 30% mniejsze od M12 daje nam pole do oszczędności miejsca, co przy obecnej tendencji do miniaturyzacji ma wielkie znaczenie.

Dodatkowym usprawnieniem w tym rozwiązaniu jest kodowanie kolorystyczne zgodne z kolorami przewodów, co poprawia prawidłowość podłączenia odpowiednich przewodów we wtyczce i gnieździe.

Złącza M8 z przyłączem Push-Lock


Autor: Mariusz Giertych – Menedżer Produktu – połączenia przemysłowe

Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.