Jak ograniczyć ilość okablowania w nowoczesnym systemie sieciowym?

From |

Od wielu lat projektuje się i wykonuje systemy, które zabezpieczają przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami zewnętrznymi (np. włamaniami, kradzieżami).

do kontroli i monitoringu obiektów stosuje się systemy telewizji przemysłowej oparte na technologii IP. W branży wodociągowo-kanalizacyjnej kamery stosuje się np. w oczyszczalniach. W przemyśle przetwórczym są one wykorzystywane do monitorowania obiektów i linii produkcyjnych. Kamery IP są stosowane również do sterowania ruchem w tunelach, do monitoringu parkingów i portów lotniczych oraz sterowania ruchem drogowym.

Nowoczesny system bezpieczeństwa / monitoringu składa się z:

  • kamer,
  • czujników ruchu,
  • kontaktronów,
  • urządzeń nadrzędnych (komputerów), które wszystko nadzorują i zapisują dane.

Oczywiście całość pracuje w sieci i mamy możliwość z dowolnego miejsca podejrzeć co się dzieje z chronionym obiektem. Jak nie trudno się domyśleć, taki system bezpieczeństwa jest połączony kilometrami kabli zarówno sygnałowych, jak i zasilających.

Jak ograniczyć ilość kabli?

Rozwiązanie: seria switchy z funkcją PoE (Power over Ethernet)

Są to urządzenia sieciowe (Ethernetowe), które mają zwiększoną funkcjonalność – oprócz przesyłania danych, mogą również poprzez ten sam kabel ethernetowy zasilić podpięte urządzenia takie jak np. kamery.

Switche są proste i łatwe w obsłudze, a do wyboru mamy zarówno switche niezarządzalne (Seria 1000), jak i switche zarządzalne (Seria 4000) o stopniu ochrony IP30 oraz IP67.

Dzięki nim, możesz znacznie ograniczyć oprzewodowanie w instalacjach sieciowych np. do monitoringu i systemów bezpieczeństwa wykorzystujących kamery IP oraz inne urządzenia.

Niezarządzalne switche Power over Ethernet firmy Phoenix Contact

Niezarządzalne switche Power over Ethernet firmy Phoenix Contact

Switche PoE serii 1000 oferują zoptymalizowane i dedykowane rozwiązania do przemysłowych zastosowań PoE. Rozszerzony zakres temperatury switchy umożliwia niezawodną pracę w trudnych warunkach otoczenia. Ponadto switche posiadają porty gigabitowe i ramki Jumbo Frame, stworzone specjalnie pod kątem dużej przepustowości danych kamer przemysłowych. Dzięki dużemu zakresowi napięcia wejściowego (18-57V DC) nie jest potrzebne dodatkowe zasilanie. Dostępna moc PoE to 30W na port. Dostępne są również wersje z portami światłowodowymi SFP.

Switche zarządzalne Power over Ethernet firmy Phoenix Contact

Switche zarządzalne Power over Ethernet firmy Phoenix Contact

Switche zarządzalne PoE serii 4000 oferują wysoką elastyczność dzięki różnym zestawom portów. Urządzenia te posiadają wysokie budżety mocy na poziomie 60W na port, co pozwala na zastosowanie urządzeń „high power” PoE, również kamer PoE++. 60W na port umożliwia zastosowanie ich w aplikacjach z użyciem urządzeń zgodnych z normą wstępną IEEE 802.3bt PoE++. Mamy tez do dyspozycji gigabitowe porty SFP i typową dla switchy zarządzalnych konfigurowalność.

Switch Ethernetu przemysłowego z ośmioma wydajnymi portami PoE

Switch Ethernetu przemysłowego z ośmioma wydajnymi portami PoE

Uzupełnieniem oferty PoE jest FL Switch 1708 M12 – urządzenie w metalowej obudowie i stopniu ochrony IP67 i rozszerzonym zakresie temperatury pracy (-40°C do +75°C).

 

 

 

 

 

Mając do dyspozycji taką gamę urządzeń zasilających PoE, bez trudu dobierzesz odpowiednie do naszych aplikacji i znacznie ograniczymy koszty, poprzez:

  • redukcję okablowania,
  • brak konieczności stosowania zasilaczy,
  • zabezpieczenie zasilanych urządzeń przed przepięciami (switche monitorują porty i w przypadku przepięcia lub zwarcia, wyłączają je).

Poznaj wszystkie urządzenia Power over Ethernet (PoE), gdzie zasilanie oraz przesyłanie danych odbywa się za pomocą tego kabla Ethernet->>KLIK

Autor: Kamil Wachowicz – Product Manager – Automatyka
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *