Cztery filary niezawodnej instalacji pomocniczej systemu energetycznego

From |

Stacja elektroenergetyczna najwyższych napięć jako element infrastruktury krytycznej, musi przede wszystkim zapewniać bezawaryjną pracę. Biorąc pod uwagę fakt, że to rozbudowany zespół urządzeń, od których zależy pewność zasilania miast czy zakładów przemysłowych, kluczowym jest zapewnienie prawidłowego działania wszystkich elementów składowych.

W tym poście skupię się na elementach instalacji pomocniczych, bez których działanie takiego obiektu byłoby niemożliwe, czyli o zapewnieniu odpowiednich warunków środowiskowych dla systemu zabezpieczeń poprzez działanie:

  • układów klimatyzacji i wentylacji
  • monitoringu parametrów transformatorów
  • systemach oświetleniowych wewnętrznych i zewnętrznych na terenie stacji.

Wszystkie wyżej wymienione elementy wymagają czterech filarów:

Elementy automatyki

W przypadku rozwiązań Phoenix Contact możemy mówić o nowatorskiej platformie PLCnext Technology, która stanowi inteligentne rozwiązanie do efektywnej eksploatacji sieci elektroenergetycznych przy zachowaniu wysokich wymagań w zakresie dyspozycyjności, kompatybilności elektromagnetycznej i bezpieczeństwa IT.

Więcej informacji na Automatyka w energetyce

Bezpieczna komunikacja

Od wytwarzania i przesyłu, po dystrybucję i pomiary zużycia energii, wszędzie obowiązują najwyższe wymagania w zakresie dyspozycyjności, niezawodności i bezpieczeństwa, Phoenix Contact oferuje produkty do realizacji niezawodnej i bezpiecznej komunikacji.

Więcej informacji na Komunikacja w energetyce

Niezawodne systemy zasilania pomocniczego

W portfolio Phoenix Contact znajdziesz szeroką gamę rozwiązań niezbędnych do zasilania wszystkich urządzeń i systemów w obiektach infrastruktury krytycznej. Aby zapewnić ciągłość działania w tym środowisku nawet w przypadku awarii, zalecamy systemy zbudowane w układach redundantnych.

Więcej informacji na Zasilanie pomocnicze

Połączenia

Najwyższa jakość połączeń w szafach zabezpieczeń, w szafach systemowych, czy sterowniczych, gwarantują złącza Phoenix Contact – trwałe i łatwe w obsłudze. Bez względu na wybór techniki łączeniowej od śruby poprzez przyłącze samonacinajace po złącza typu Push–in.

Więcej informacji na Technika przyłączeniowa dla energetyki

W kolejnym poście przedstawię konkretne aplikacje i praktyczne przykłady zastosowania opisanych rozwiązań.

Autor: Grzegorz Polarz –– Menedżer ds. Przemysłu – Energetyka

Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.