Bezpieczeństwo w obszarach przemysłowych

From |

Bezpieczeństwo w obszarach przemysłowychDla człowieka najważniejszą i niezbywalna wartością niezbędna dla prawidłowej egzystencji jest poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa w wymiarze psychologicznym, finansowym oraz społecznym. Świadomość możliwości utraty zdrowia czy życia wprowadza dodatkowy czynnik stresogenny, który należy eliminować szczególnie w obszarach przemysłowych.

Bezpieczeństwo w obliczu wymagań i dyrektyw

Bezpieczeństwo maszyn zależy przede wszystkim od prawidłowego stosowania norm i dyrektyw. W Europie podstawą do tego jest Dyrektywa Maszynowa, której spełnienie jest podstawowym obowiązkiem każdego podmiotu prawnego zajmującego się maszynami. Jej celem jest wyeliminowanie barier w handlu maszynami wewnątrz Europejskiego Obszaru Gospodarczego jak i nawet poza nim, gdzie wiele standardów europejskich zyskuje na znaczeniu ze względu na ich status międzynarodowy. Umożliwia to uczciwą konkurencją podczas wprowadzania wyrobów do obrotu a jednocześnie zapewnia wysoki poziom ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

bezpieczeństwo, budowa maszynFaktem jest, że bezpieczeństwo maszyny nie zależy tylko od zastosowanych komponentów i technologii, ale jest też głównie uzależnione od czynnika „ludzkiego”. Dlatego nie tylko powinniśmy skupiać się na produktach bezpieczeństwa – na ich zaletach i funkcjach – ale także łatwej obsłudze i powiązanymi usługami.

Realizując hasło „Proste rozwiązania gwarancją bezpieczeństwa”, firma Phoenix Contact, w oparciu o normy zharmonizowane z dyrektywą maszynową opracowała model fazowy przedstawiający cykl życia bezpieczeństwa.

Ta usystematyzowana procedura jest pomocna przy stosowaniu i przestrzeganiu norm zharmonizowanych z dyrektywą maszynową. Cykl życia bezpieczeństwa to odpowiedni proces konstruowania i produkcji maszyn, który obejmuje kompleksowo wszystkie wymagania w dziedzinie bezpieczeństwa funkcjonalnego. Odnosząca się do poszczególnych faz dokumentacja zawiera dane niezbędne do wykazania zgodności CE. Jest to warunek niezbędny do wprowadzenia wyrobu do obrotu w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Proste rozwiązania gwarancją bezpieczeństwa

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia począwszy od pierwszej analizy zagrożeń, poprzez stworzenie koncepcji i realizację, uruchomienie i eksploatację a skończywszy na modernizacji aplikacji.

www.phoenixcontact.pl/safety

budowa maszyn, wieloletnie doswiadczenie

Phoenix Contact tworząc rozwiązania bazuje także na własnym, wieloletnim doświadczeniu. Oo lewej – własny dział budowy maszyn w 1968r, dziś i w przyszłości.

Autor: Rafał Sypniewski – Product Manager
Adam Kralewski – Lider Zespołu Szkoleń i Wsparcia Technicznego
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.