Ochrona przeciwprzepięciowa uszyta na miarę

From |

Pierwsze wiosenne burze już przetaczają się przez nasz kraj, dlatego to już ostatni dzwonek, aby przyjrzeć się swojej ochronie przeciwprzepięciowej. A co w przypadku gdy takowej nie posiadamy?

burzowa mapa polski

Źródło: http://pl.blitzortung.org

Jak właściwie dobrać urządzenia ochrony przed przepięciami do naszych potrzeb tak, aby w pełni chroniła nas i nasze mienie? Kto lub co może być pomocne w procesie prawidłowego doboru tego typu komponentów dla instalacji domowych?

Rozwiązanie może stanowić asystent doboru, który krok po kroku przeprowadzi nas przez proces wyszukiwania właściwego środka ochrony.

Interface użytkownika jest przejrzysty i intuicyjny i przy bliższym poznaniu jego obsługa nie nastręcza problemów.

Opis funkcji konfiguratora ochrony przed przepięciami

Krok 1: W pierwszym oknie wybieramy kraj, w którym ulokowany jest budynek. Związane jest to z różną legislacją techniczną oraz parametrami elektrycznymi.

konfigurator ochrony przeciwprzepięciowej

Krok 2: Kolejne etapy dotyczą oceny ryzyka i ekspozycji obiektu na działanie zjawisk związanych z wyładowaniami atmosferycznymi.

konfigurator ochrony przeciwprzepięciowej

Krok 3: Dalsze kroki dotyczą bezpośrednio samej instalacji oraz lokalizacji środków ochrony oraz układu sieci jaki występuje w naszym obiekcie.

konfigurator ochrony przeciwprzepięciowej

Krok 4

 konfigurator ochrony przeciwprzepięciowej

Krok 5: W punkcie „Podrozdzielnia” należy podać ilość dostępnych rozdzielnic elektrycznych. Ważne jest aby uwzględnić jako jedną z nich samo złącze kablowe.

konfigurator ochrony przeciwprzepięciowej

Krok 6: Ostatni punkt konfiguracji dotyczy ilości zainstalowanych „wrażliwych” urządzeń, takich jak sprzęt HiFi, komputery czy sterowanie bram garażowych.

konfigurator ochrony przeciwprzepięciowej

Gotowe!

Gdy konfiguracja jest gotowa wciskamy przycisk pokaż produkt, wówczas na podstawie określonych przez nas punktów otrzymamy stosowne zestawienie niezbędnych komponentów, „skrojonych” do naszych potrzeb.

konfigurator ochrony przeciwprzepięciowej

Jakie macie doświadczenia z doborem ochrony przeciwprzepięciowej? Podzielcie się z nami swoimi opiniami. A może macie pomysł co można jeszcze usprawnić lub poprawić tak aby zwiększyć funkcjonalność naszego konfiguratora?

A o burzach i wpływie wyładowań piorunowych na instalację elektryczną pisaliśmy też tu

Autor: Adam Kralewski – Lider Zespołu Szkoleń i Wsparcia Technicznego
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.