Obróbka przewodu w czterech krokach

From |

Czas to pieniądz, jak mówi stare przysłowie i nie sposób się z nim nie zgodzić gdy w grę wchodzi konkurencyjność na rynku gotowych rozwiązań dla przemysłu. Doskonale zagadnienie to znają osoby zajmujące się prefabrykacją szaf sterowniczych, gdzie jakość wykonania musi iść w parze z szybkim realizowaniem zamówienia.
crimpfox 4w1

Szafa sterownicza w zależności od swojej wielkości i stopnia skomplikowania może posiadać od kilkuset do kilku tysięcy połączeń. Każdy przewód trzeba:

  • uciąć,
  • ściągnąć z niego izolację,
  • założyć tulejkę
  • zacisnąć –

Aż tyle czynności żeby zarobić jeden przewód!

Pomiędzy każdą z tych czynności odkładamy narzędzie, szukamy następnego, sięgamy po tulejkę itd. Proszę zwrócić uwagę ile cennego czasu tracimy!

narzędzie do prefabrykacji szaf sterowniczych - crimpfox 4 w 1Mając na uwadze tak istotne dla każdego montera cechy jak łatwość, szybkość montażu oraz niezawodność narzędzia oraz jakość pracy Phoenix Contact wprowadził na rynek rewolucyjne rozwiązanie Crimpfox 4 in 1 – czyli jedno narzędzie – cztery funkcje!

Jest to wielofunkcyjne narzędzie zaciskowe dzięki któremu możemy zarabiać przewody w zakresie od 0,5 mm2 aż do 2,5 mm2. Jednym narzędziem można wykonać kilka czynności: cięcie, ściąganie izolacji, skręcanie przewodów i zaciskanie końcówek, dzięki czemu możemy zaoszczędzić do 30% czasu w stosunku do standardowych narzędzi.

Efektywny przebieg poszczególnych operacji umożliwia wykonanie wszystkich czynności bez konieczności odkładania narzędzia. Zintegrowany magazynek pozwala na zamontowanie do 50 tulejek, a łatwa obsługa umożliwia bardzo szybkie przezbrojenie na inny przekrój przewodu.

1. Cięcie

cięcie przewodód narzędziem crimpfox 4 w 1
2. Ściąganie izolacji
narzędzie do ściągania izolacji przy prefabrykacji przewodu - crimpfox 4w1
3. Skręcanie przewodu
skręcanie przewodu przy użyciu narzędzia crimpfox 4w1
4.  Zaciskanie tulejki

Zaciskanie tulejki na przewodzie przy użyciu narzędzia crimpfox 4w1

Dzięki wyposażeniu praski w 4-stopniową wymuszoną blokadę zapewniają one stałą wysoką jakość zaciskania i nadają się optymalnie do użytku przemysłowego.

Zobacz film prezentujący działanie Crimpfox 4 w 1

Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.

Autor: Tomasz Baj – Menedżer ds. aplikacji narzędzia i systemy opisywania
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.