Czy zdarzyło się wam projektować sieć w hali o w trudnych warunkach przemysłowych lub środowiskowych?
W takich miejscach często niełatwo jest poprowadzić wymagane okablowanie, a i bywa to praktycznie niemożliwe. Dzieje się tak np. przy obiektach, które są w ciągłym ruchu – wózki samojezdne, suwnice, nawijarki, pakowarki itp.
W swojej pracy nie raz spotkałem się wyzwaniem przygotowania do uruchomienia produkcji remontowanego czy modernizowanego obiektu. Ostatnio była to cegielnia – obiekt, który wymagał zaprojektowania systemu sterowania samojezdnymi platformami do przewozu gotowych wyrobów (cegły / poroterm). Cała automatyka skomunikowana była po PROFINET’cie, a w środku hali panowały bardzo trudne warunki – wysoka temperatura osiągająca w lecie 60 st C, kurz i pył.
Ekstremalnie trudne warunki wymagają ekstremalnie wytrzymałych rozwiązań
We wspomnianej cegielni inwestor zdecydował się na komunikację bezprzewodową WLAN 1100.
Kompaktowe urządzenie w ekstremalnie wytrzymałej obudowie, o stopniu ochrony nawet IP68 i najprostszym montażem.
Ponadto WLAN 1100 ma ROAMING, co oznacza, że poruszająca się platforma w cegielni automatycznie przełącza się na punkt dostępu o aktualnie najmocniejszym sygnale.
Do zastosowań zewnętrznych polecam wersję WLAN 2100. Szczegółowe informacje, przykłady zastosowań i parametry techniczne znajdziesz na www.phoenixcontact.pl
Z praktyki:
Zawsze zalecam testy w realnych warunkach, żeby upewnić się, że połączenie będzie stabilne i nie pojawią się niespodziewane zakłócenia.
W Phoenix Contact wypożyczamy urządzenia do komunikacji bezprzewodowej, a jeśli sytuacja tego wymaga, zapewniamy wsparcie techniczne w konfiguracji, także na miejscu.
Zapraszam do kontaktu ze mną lub Zespołem Wsparcia Technicznego!
Gdzie jeszcze sprawdzi się WLAN1100? Zobaczcie:
Autor: | Kamil Wachowicz – Product Manager – Automatyka |
Ja także zawsze zalecam testy w realnych warunkach, żeby upewnić się, że połączenie będzie stabilne i nie pojawią się niespodziewane zakłócenia.