Yüksek seviye fonksiyonlara sahip DC/DC dönüştürücüler

From |

DC/DC dönüştürücüler için çeşitli uygulama alanları vardır. Güvenilir ve verimli bir enerji kaynağı, bu alanların çoğunda önemli bir rol oynar. Bu, endüstriyel uygulamalar için olduğu kadar ev ve hobi elektroniği için de geçerlidir. DC/DC dönüştürücülere olan talep, özellikle endüstride artıyor – buradaki tipik endüstriler arasında proses endüstrisi, gemi imalatı ve rüzgâr türbini endüstrisi sayılabilir.

Yazının devamı için tıklayınız

Kolay dijital markalama | Uygulama sayesinde doğru markalama çözümüne ulaşabilirsiniz

From |

Gereksinimlerime en uygun markalama hangisi? Endüstriyel markalama konusu, dijital dönüşüm nedeniyle gittikçe daha da karmaşık hale gelmiştir. Phoenix Contact, size bu konuda yönlendirme sağlayacak bir uygulama geliştirdi. Kullanıcı, arama asistanını kullanarak uygun çözüme hızlıca ve kolayca ulaşıyor ve sonrasında doğrudan uygulama içinde gerekli markalamayı yaratabiliyor.

Yazının devamı için tıklayınız

Değişken Bağlantı Teknolojili Elektronik Muhafazalar | ICS Serisi

From |

Elektronik muhafaza kullanımında tasarımcıları en çok zorlayan konulardan birisi bağlantı yapılacak farklı ara yüzlere göre kutu üstünde yapılacak kesme, delme vs. gibi modifikasyon işlemleridir. Seçilecek elektronik muhafazanın materyal kalitesi bakımından bu tür zorlayıcı işlemlere dayanıklılık göstermesi gerekmektedir. Aksi takdirde kutu üzerinde oluşabilecek kırılma ve çatlamalar hem malzeme hem de işçilik açısından beklenmedik maliyetlere sebep olacaktır.

Yazının devamı için tıklayınız

Yedekli Güç Kaynağı Konseptleri | Daha Az Duruş Süreleri

From |

Sanayi sektöründe iş başarısı sağlamak için tüm makine ve sistemler yüksek seviye güvenilirlik gerektirir. Daha az kesinti daha yüksek kârla sonuçlanır ve sürekli çalışan kontrol panoları, fabrikaları verimli tutmak için anahtar bileşenlerdir. Bu nedenle pek çok mühendis yedeklilik modülleriyle birleştirilmiş yedekli güç kaynağı konseptlerini uygulamaktadır. Güç kaynakları, kesintilerin olumsuz etkileyeceği her yerde yedekli olarak yapılandırılır. Örneğin, 20 A anma akımına sahip bir cihaz için güç kaynağı sistemi çıkış tarafında paralel bağlı 20 A’ lik iki adet güç kaynağından oluşacaktır. Güç kaynağı ünitelerinden birinde dahili bir arıza oluşursa diğer ünite tüm yükü üzerine alır. Bu nedenle sistem boyutlandırılırken, bir güç kaynağının tek başına tüm gücü karşılayabilecek şekilde seçilmesi gerekir.

Şekil 1: Yedekli bir güç kaynağı sisteminde olası arızalar

Yazının devamı için tıklayınız

Kullanıcıların talebi | Tek kaynaktan entegre markalama çözümleri

From |

Üretim süreçleri kontrol panosu ve sistem imalatında daha verimli ve ekonomik olmalıdır.İç süreçleri optimize etmek için günlük olarak önlemler alınmalıdır. Markalama sistemleri yazıcılar ve bileşenleri burada önemli bir başlangıç noktası olup tek bir tedarikçiden temin edilen kapsamlı bir markalama çözümü süreçte önem kazanmaktadır.

Endüstriyel markalama: Sezgisel ve kullanıcı dostu çözümler, planlamadan bitmiş markalamaya kadar süreci kolaylaştırır

Yazının devamı için tıklayınız

Kontrol Panosu Üretiminde Süreç Optimizasyonu

From |

Kontrol panosu üretim süreci, kısa teslimat zamanları gibi gittikçe büyüyen sıkıntılarla karşı karşıyadır. Phoenix Contact “Complete Line” ile sizlere kontrol panosu üretim sürecinizi optimize hale getirecek bir dizi hizmet sunuyor. ‘Complete Line’ ile ; teknolojik olarak üstün ve birbiriyle koordineli yazılım ve donanımlara ve tüm pano imalatı süreçlerini optimize etmeye yönelik  danışmanlık hizmetine sahip olabilirsiniz. (Şekil1)

Şekil 1 Standartlaştırma ve Dijitalleşme: Kontrol panosu üretim sürecinde süreç optimizasyonu için temel yapı taşları

Yazının devamı için tıklayınız

Cihaz ve Saha Bağlantıları için M12 Konnektörlerde Kodlamalar

From |

Saha ve cihaz bağlantılarında güç, sinyal ve data iletimi için en sık kullanılan konnektörün M12 arayüzlü konnektörler olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki, uygulamalarınız için konnektör seçimi yaparken hangi noktalara dikkat etmemiz gerektiğini biliyor muyuz? Sizler için hazırladığımız bu yazımızda, M12 kablo/cihaz konnektör seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri olan konnektör kodlamalarından bahsedeceğiz.

Yazının devamı için tıklayınız

Kontakların kalitesini ayrıştıran nedir?

From |

Kullanıcılar; klemens sistemlerini kullanırken, avantajları ve dezavantajları olan çeşitli bağlantı teknolojileri arasından seçim yapabilir. Temas kalitesini değerlendirmek için, hem genel test standartlarını hem de proses veya demiryolu endüstrisi gibi belirli uygulama alanlarının gerekliliklerini dikkate almak gerekir. Clipline complete klemens serisi, bu şekilde, yıllar içinde kapsamlı bir sistem olarak gelişmiştir.

Yazının devamı için tıklayınız

Kendinden Güvenli Devrelerin Tasarlanması

From |

Kendinden güvenli (Ex i) koruma türü, potansiyel olarak patlayıcı bölgeye sahip sistemlerde, ölçme ve kontrol teknolojisi alanında dünya çapında kendini kanıtlamıştır. Birincisi, kurulum açısından diğer koruma türlerine kıyasla çok daha uygun maliyetlidir. Diğeri, bakım çalışmaları ve operasyon sırasında değişikliklere izin verir. Ayrıca, basit bir elektrik ekipmanını özel onay almadan kullanmak da mümkündür.

Yazının devamı için tıklayınız

Her konumda yüksükleme işlemi kolay esnek güvenli

From |

Yüksük, şalt uygulamalarında ve kontrol panolarında bileşenleri kablolarken hâlâ en yaygın kullanılan üründür. Kablolama için yüksük kullanan herkes, işlem için güvenilir, konforlu ve yormayan aletler tercih eder. Crimpfox Duo 10 ile Phoenix Contact, yandan ve önden kablolamaya ek olarak başka avantajlar da sunan ve yorulmadan çalışmayı sağlayan yüksükleme penseleri sunuyor.

Yazının devamı için tıklayınız