Bir İlk : LED Gösterge ve Sıcaklık Sensörlerine Sahip Şarj Soketleri

From |

Phoenix Contact’ın yeni nesil tip-2 Charx Connect şarj soketleri, AC  şarj cihazı ve şarj istasyonu üreticilerine ve kullanıcılarına basitleştirilmiş kurulum ve bakım, gelişmiş güvenlik ve sezgisel kullanım sunar. Yeni tip 2.0 şarj soketi, Premium sürüm ile entegre ve aşırı ısınmaya bağlı oluşabilecek tehlikeleri önlemek için geliştirilen sektördeki ilk sıcaklık sensörüne sahip şarj soketidir. Aşırı ısınma durumunda şarj işlemini keserek şarj işleminin güvenliğini arttırır, böylece kullanıcıları tehlikeye ve şarj istasyonlarını hasara karşı korur.
Diğer bir yeni özellik ise kapağa entegre olarak bulunan LED göstergeler, kullanıcıya şarj noktası durumunu tek bir bakışta kontrol etme imkanı sunar. Bu özellik, standart şarj soketlerine kıyasla arıza tespiti için işletmeci ve bakımcıya azımsanmayacak ölçüde hız kazandıracak ve duruştan kaynaklanacak olası kayıpların önüne geçecektir.

LED’ler, darbe genişlik modülasyonu (PWM) ile şarj kontrolörü tarafından serbestçe
kontrol edilir. Tüm RGB renklerinde parlayan, yanıp sönen ve titreşen mümkündür. Bu özellik sayesinde, kurumsal tasarım renklerinizde şarj noktanızın her durumu için ayrı ayrı sinyalizasyon yapılandırabilirsiniz.

Premium şarj soketinin yanı sıra LED göstergesi ve sıcaklık sensörleri olmayan temel bir versiyonu da tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Her iki versiyonda şarj soketi, koruyucu kapak ve geçmeli bağlantı kablolarından oluşan modüler bir sistem tasarıma sahiptir. Bir şarj altyapı üreticisi olarak bu seçenek, şarj noktalarınızı kurarken size maksimum
esneklik sağlar. Özellikle bakım çalışmaları sırasında şarj soketinin değiştirilmesini çok daha kolay hale getirerek işçilik maliyetlerinin en az indirgenmesine yardımcı olur. Şarj soketlerini ve koruma kapaklarını ayrı ayrı sipariş edebileceğiniz gibi takım olarak da tercih edebilirsiniz. Şarj soketlerimizde 3 veya 4 kutuplu kilitleme aktüatörleri bulunmaktadır.

Maksimum şarj gücü, farklı şarj soketi versiyonlarının sayısını önemli derecede azaltan ve envanter maliyetlerinin minimuma indirgeyen kablo demetinin belirlenmesi ile seçim tamamlanır. Kablo setlerini, üç güç sınıfında da (7 kW, 11 kW ve 22 kW) iki farklı
uzunlukta 30 cm ve 70 cm olarak tercih edebilirsiniz.

Sunmuş olduğumuz bu modüler sistem, arıza ve bakım durumunda şarj soketinin
istasyondan sökülmesine gerek kalmadan, sadece kablo demetlerinin değiştirilmesi ile hızlı aksiyon almanızı sağlayacaktır.

Modüler konseptimiz farklı bir çok sistem gereksinimini karşılar ve siz müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çözümler sunar.

Sizlere sunduğumuz örnek modüler kullanım seçenekleri :

 1. Şarj istayonları için standart paket
  Aktüatörlü şarj soketi + standart kapak + kablo demeti + kablo gergi kilidi
 2. Müşteri odaklı paket
  Aktüatörlü şarj soketi
 3. Şarj istayonları için gelişmiş paket
  Aktüatörlü şarj soketi + LED göstergeli kapak + kablo demeti + koruyucu başlık
 4. Her şey dahil paket
  Aktüatör ve sıcaklık sensörüne sahip Premium şarj soketi (koruyucu başlık dahil) + LED göstergeli kapak + kablo demeti

Ürün ve çözümlerimizle ilgili bilgi almak, tasarımınız için en doğru seçeneklerle ilerlemek için www.phoenixcontact.com.tr web adresimizi ziyaret edebilir veya doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Share

Share

Tell your friends about us!