xplore New Automation Award – konkurs z tradycjami

From |

xplore New Automation Award to konkurs kierowany do młodych automatyków – uczniów szkół średnich i studentów uczelni wyższych kierunku automatyka i robotyka oraz pokrewnych.

Na etapie zgłaszania pomysłów zadaniem uczestników jest opracowanie idei wykorzystania automatyki w wybranej kategorii. Wśród nadesłanych pracy jury wybiera te, które zostaną wdrożone przy wykorzystaniu produktów Phoenix Contact. Następnie na uroczystej gali, która odbywa się w Bad Pyrmont, wybierane są wygrane projekty w poszczególnych kategoriach. Ostatni krok to zaprezentowanie zwycięskich prac na największych targach przemysłowych na świecie: Hannover Messe.

Pierwszy konkurs xplore odbył się w 1998 roku. Od tej pory w sześciu edycjach wdrożono ponad 500 projektów z ponad 30 krajów, dzięki pomocy Phoenix Contact.

Uczestnicy wielokrotnie podkreślali, że praca nad projektem to nie tylko zabawa, ale prawdziwe wyzwanie. Często łączą udział w konkursie z pracą dyplomową, nawiązują międzynarodowe znajomości, a zdobyte doświadczenie owocuje nie tylko na uczelni, ale w rozwoju kariery zawodowej.

W poprzedniej edycji spośród 100 wybranych półfinalistów aż 13 zespołów pochodziło z Polski. To wspaniały wynik!

Do finału przeszły:

  1. Automatyczny pociąg – wyposażony w system czujników zapewniających bezpieczeństwo i system awaryjnego zatrzymania – projekt studentów Politechniki Warszawskiej
  2. Teatr kukiełkowy – gdzie ruch marionetek sterowany jest automatycznie, wspierając pracę lalkarza – projekt studentów Uniwersytetu Warmii i Mazur w Olsztynie (3 miejsce w kategorii „Rozrywka”)
  3. Smart Mirrors – inteligentne lusterka dla motocykli, dopasowujące położenie do pozycji motocyklisty – Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu (2 miejsce w kategorii „Inspirujący inżynierowie”) www.smart-mirrors.com

To już ostatni dzwonek aby zgłosić swój pomysł na konkurs xplore New Automation Award!

31 maja 2017 upływa termin nadsyłania zgłoszeń

Wymagania i szczegółowe informacje znajdziecie na www.phoenixcontact.com/xplore

Autor: Agnieszka Kuba – Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *