Projektujesz niewielką linię produkcyjną lub system, który ma zawierać kilka urządzeń komunikujących się ze sobą po Profinecie?

From |

Zobacz idealne rozwiązanie: Sterownik AXC F 1152 + oprogramowanie PLCnext Engineer

Co jest takiego wyjątkowego w powyższym zestawie? Gigantyczne możliwości w bardzo atrakcyjnej cenie. Sterownik AXC F 1152 należy do ekosystemu PLCnext Technology i oferuje wszystkie jego możliwości. PLCnext Engineer to całkowicie darmowe oprogramowanie narzędziowe umożliwiające zaprogramowanie sterownika i skonfigurowanie całej sieci Profinetowej.

AXC F 1152 – PLCnext w cenie klasycznego sterownika!

Sterownik AXC F 1152 to podstawowy przedstawiciel ekosystemu PLCnext Technology. Nie oznacza to jednak słabych parametrów, bo w obudowie zamknięto całkiem mocne komponenty:

Procesor Cyclone V: ARM Cortex-A9 1 x 800 MHz
Pamięć RAM 512 MB
Interfejsy sieciowe 2 x 10/100 Mbit switched
Maks. Liczba modułów I/O 63
Zakres temperatury pracy -25 do +60°C

Pod względem użyteczności sterownik nie różni się niczym od pozostałych przedstawicieli platformy PLCnext Technology. Działa w oparciu o Linuxa dostosowanego do realizacji zadań w czasie rzeczywistym i pozwala programiście na wykorzystanie dowolnych aplikacji i funkcjonalności tego systemu operacyjnego.

Programy sterujące AXC F 1152 są zarządzane przez dwa unikatowe mechanizmy, które wyróżniają podejście zastosowane w PLCnext Technology od innych otwartych systemów sterowania.

Pierwszy to Execution and Synchronization Manager (ESM), który umożliwia jednoczesne wykonywanie programów napisanych w:

  • językach automatyki zdefiniowanych w normie IEC 61131-3
  • językach wysokiego poziomu, np. C++ i C#

Drugi mechanizm – Global Data Space (GDS) – dba o to, aby dane wymieniane pomiędzy wszystkimi komponentami systemu były spójne i jednoznaczne.

PLCnext Engineer – kompleksowe oprogramowanie za darmo

Jeśli wybraliśmy sterownik do zarządzania naszą siecią Profinetową oraz pozostałe urządzenia, które będą brały udział w komunikacji, np.:

– nie pozostaje nic innego jak zaprogramowanie sprzętu, by komunikował się ze sobą i realizował oczekiwane zadanie.

PLCnext Engineer zawiera wszystkie funkcje potrzebne do konfiguracji, programowania, wizualizacji i diagnostyki sterowników PLCnext Technology. Ponadto jest obecnie prawdopodobnie jedynym w pełni darmowym narzędziem pozwalającym na tworzenie i uruchamianie komunikacji opartej o Profinet z dowolnymi urządzeniami obsługującymi ten protokół. Uporządkowany i przejrzysty interfejs pozwoli na wygodną pracę, a wbudowany autokompilator i debugger pomogą uniknąć pomyłek podczas programowania.


Poznaj PLCnext Technology i ideę otwartych systemów sterownia. Zobaczysz jak używać narzędzia PLCnext Engineer do programowania sterowników w sposób „klasyczny” oraz w jaki sposób wykorzystać do sterownia programy napisane w C++ i C#.

Webinar: Otwarta platforma sterowania: PLCnext Technology

📌24 września 2020, godz. 9:00-11:30
Zapraszam!

Autor: Konrad Sobczyk– Specjalista ds. Szkoleń i Wsparcia Technicznego
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *