Ochrona przed przepięciami z gwarancją, której możesz zaufać

From |

ogranicznik przepięć i ochrona przed przepięciami SECWprowadzona rodzina ograniczników SEC wypełnia wymagania normy IEC 61643-11:2011, która zaostrzyła wymagania dotyczące zachowania ograniczników „na koniec ich życia”. Ograniczniki, które nie wypełniają tych wymagań nie mogą być wprowadzane na rynek po 27 sierpnia 2015.

 

Nowa rodzina SEC jest przebadaną tak, aby z naddatkiem wypełniać wymagania odnośnych norm.

Ponieważ iskierniki klasyczne reagują zawsze w podobny sposób niezależnie czy zapłon powstaje przez przepięcie czy wyładowanie piorunowe, przyłączona do iskiernika sieć energetyczna podlega za każdym razem działaniu prądu zwarciowego. Rodzina SEC zawiera nowe iskierniki, które różnią się tym od poprzednich, że nie wywołują po zapłonie przepięciem prądów zwarciowych. Jedynie prądy piorunowe są w stanie je wywołać.

Brak prądu następczego, bo o nim tu mowa, to generalnie większą żywotność sieci poprzedzającej ochronę jak i samego ogranicznika.

Kolejną różnicą do wszelkich poprzedników jest to, że tworzy ona systemową ofertę dającą możliwość stosowania jej praktycznie „bez dobezpieczania”. W ofercie znalazły się zupełnie nowe iskierniki zawierające wewnątrz bezpiecznik. Ich konstrukcja: podstawka+ wkładka zapewnia doskonały serwis jak i znikomą zajętość miejsca w rozdzielnicy.

Istotną zaletą rodziny SEC, od ogranicznika T3 poprzez T2 , T1+T2, do T1 jest to, że dzięki brakowi bezpieczników do poziomu nie tylko 315A gG ale i wyżej, uzyskiwane są lepsze poziomy ochrony, tzn niższe, ponieważ brak dodatkowych spadków napięcia na połączeniu i bezpieczniku, jak również mniejszą zajętość miejsc w szafach. Często daje to efekt tańszy niż przy innych popularnych rozwiązaniach, gdzie i dobezpieczenie, i połączenie, i większa objętość rozdzielnicy jest wymagana a to kosztuje.

W ofercie SEC pojawił się ogranicznik T3, który ze względu na wewnętrzne zabezpieczenia może pracować zarówno w obwodach DC jak i AC oraz w układach sieci TN i IT.

Najważniejszą różnicą w stosunku do poprzednich już doskonałych rozwiązań jest to, ze w oparciu o wcześniejsze doświadczenia jak i o intensywną prace w swoim laboratorium firma Phoenix Contact oferuje na wszystkie wkładki SEC pięcioletnią gwarancję.

Autor: Mieczysław Ludwików – Senior Product Manager
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *