Modułowy system testowy FAME do 19″ ramek montażowych

From |

System FAME do testowania urządzeń automatyki zabezpieczeniowej został rozbudowany o nowe możliwości. Rozwiązanie to efektywnie wykorzystywane jest w energetyce i przemyśle jako innowacyjny modułowy system testowy, do wszystkich zadań pomiarowych i kontrolnych w rozdzielnicach średniego i wysokiego napięcia. Dzięki niemu ręczne czynności pomiarowe można wykonywać automatycznie, szybko i bezpiecznie.

Coraz więcej rozdzielnic i punktów podłączenia wymaga regularnych kontroli. Jest to czasochłonne i wiąże się z dużymi kosztami. System pomiarowo-kontrolny FAME umożliwia wykonywanie tych dodatkowych pomiarów bez dodatkowych kosztów i czasu.
W sposób automatyczny łączy on kompleksowe operacje łączeniowe w jednym bloku pomiarowym. Oznacza to najwyższą dyspozycyjność i maksymalne bezpieczeństwo.

System FAME jest już dostępny w pięciu różnych wersjach. Dzięki czemu ułatwia to dobór rozwiązania najlepiej pasującego do Twojej aplikacji.

Nowy modułowo-wtykowy system testowy FAME 3 RACK firmy Phoenix Contact do 19-calowych uchwytów ramkowych, służy do testowania zabezpieczeń przekaźnikowych. Do standardowej pracy nie wymaga wtyczki roboczej, ponieważ działa w obwodach zabezpieczeniowych, zgodnie z zasadą zestyków normalnie zamkniętych.

System łączy w jednym, kompaktowym bloku, złożone operacje przełączania w celu przetestowania funkcjonowania przekładników prądowych i napięciowych oraz styków wyzwalających i sygnalizacyjnych. Dzięki czemu użytkownik może oszczędzić czas i koszty obsługi podczas celowych lub serwisowych testów urządzeń automatyki zabezpieczeniowej.

Automatyczne zwarcie obwodów przekładników prądowych i mostkowanie punktu neutralnego zapewnione są przez standardowe mostki wtykowe, z systemu CLIPLINE Complete, na wtyczce testowej. System oferuje wygodę a jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki opatentowanemu uchwytowi obrotowemu i powiązanemu z nim zaawansowanemu zwieraniu przekładników pomiarowych.

Prefabrykowane moduły są przeznaczone do łatwego montażu w 19” ramkach dwu-, trzy- i czterostanowiskowych. Przy 50 mm szerokości modułu można umieścić do ośmiu wtykowych gniazd testowych w jednym rzędzie ramy. Niewykorzystane styki są wypełnione atrapami, które nie są konieczne przy montażu bezpośrednio na przednich płytach lub drzwiach szafy poza ramą 19 ”.

System cechuje szczególna oszczędność miejsca dzięki ergonomicznemu rozmieszczeniu gniazd testowych. Przewody testowe można łatwo mocować za pomocą opasek kablowych.

Dla gniazd FAME 3 RACK dostępna jest pokrywa ze stykiem statusu lub bez niego. Gniazdo testowe i wtyczka testowa wyposażone są w zaciski trzpieniowe dla oczkowych lub widełkowych końcówek kablowych
i wykorzystują akcesoria systemowe kompletnego asortymentu złączek Clipline. System FAME 3 RACK idealnie komponuje się z dedykowanymi urządzeniami automatyki zabezpieczeniowej, które przystosowane są do montażu w ramkach 19”.

Wiecej na https://phoe.co/FAME3RACK .

AutorDariusz Chiliński
Menadżer Obszaru ICE & Menadżer Produktu ICC
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *