Małe urządzenie WLAN – szybka realizacja połączenia bezprzewodowego, część 2/2

From |

W pierwszej części pokazałem, jak łatwo jest zamontować moduł radiowy WLAN 1100 na obudowie maszyny. W tej części pokażę, jak łatwe jest jego uruchomienie.

Moduł WLAN 1100 może udostępniać lokalną sieć WLAN (punkt dostępowy), jak i np. zintegrować maszynę w nadrzędnej sieci WLAN (adapter WLAN). Urządzenie wyróżnia się szybkim i stabilnym odbiorem WLAN.

moduł wlan 1100 łatwy montaż i konfiguracja

Urządzenie zatem może pracować jako:

 • Access Point
 • Client Adapter
 • Repeater

Konfiguracja – równie prosta, jak montaż

 1. Do nadania adresu IP służy program IPAssign, który możemy pobrać ze strony produktu WLAN 1100 – w zakładce „Do pobrania”->>KLIK
 2. Instalujemy i uruchamiamy IPAssign
 3. Podłączamy do komputera WLAN 1100 i nadajemy adres IP
  fl wlan 1100 konfiguracja przez przegladarke
 4. W przeglądarce wpisujemy adres IP urządzenia i wchodzimy  interfejs webowy
 5. Logujemy się (domyślne hasło private) i w menu po lewej stronie znajdziemy wszystkie opcje konfiguracji i diagnostyki WLAN 1100
 6. Funkcja „Quick Setup” przeprowadzi nas krok po kroku przez instalację, ale można też oczywiście samemu skonfigurować wszystkie ustawienia.

Bezpieczeństwo

 • Urządzenie obsługuje aktualne standardy bezpieczeństwa WLAN oraz sprzętowe szyfrowanie AES.
 • Dodatkowo dla dwóch różnych grup użytkowników, np. serwisu i operatorów, można skonfigurować różne punkty dostępowe WLAN z własnym hasłem i filtrem dostępu. W ten sposób np. serwis może mieć nieograniczony dostęp WLAN do wszystkich urządzeń w sieci, natomiast operator jedynie do serwera wizualizacji.

Możliwość konfigurowania za pomocą sterowników PLC

WLAN 1100 – rozwiązanie WLAN do budowy maszyn, konfiguracja przy pomocy sterownika plcWLAN 1100 łatwo można konfigurować za pomocą poleceń http CLI z komputera lub PLC, po czym można nim sterować podczas pracy. Umożliwia to elastyczne spełnienie wielu wymogów. Można na przykład szybko i łatwo skonfigurować wiele modułów bezprzewodowych WLAN 1100 za pomocą jednego tylko polecenia. Ponadto poprzez sterownik można zautomatyzować zarządzanie siecią, aby np. dla każdego połączenia nadawać użytkownikom WLAN jednorazowe hasło WLAN. Dzięki temu można w prosty sposób wyeliminować ryzyko jakie niesie współużytkowanie jednego, statystycznego hasła WLAN.

Autor: Kamil Wachowicz – Product Manager – CIS & I/O
Share

Share

Tell your friends about us!

Contact

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *